– xt ocr

Moduły ERP Optima:

Technologia OCR

OCR to od angielskiego skrótu Opitcal Character Recognition, czyli automatyczne rozpoznawanie tekstu przez program. W przypadku firm wykorzystywane do odczytywania skanów i zdjęć dokumentów. OCR faktur w Comarch ERP XT usprawniliśmy nie tylko odczytywanie danych, ale i umieszczanie ich w odpowiednim miejscu w programie jak i również automatyczne sprawdzanie numeru NIP w bazie GUS i pobieranie danych firm.

Dane pobierane przez OCR Comarch ERP XT ze skanu dokumentu:

 • numer NIP – po znalezieniu numeru NIP sprzedawcy/nabywcy jest on sprawdzany w rejestrze GUS skąd pobrane dane są przenoszone na dokument w rejestrze zakupu/sprzedaży VAT,
 • numer dokumentu,
 • data wystawienia i sprzedaży,
 • forma płatności i termin płatności,
 • stawki VAT oraz kwoty netto i brutto dokumentu,
 • numer rachunku bankowego,
 • waluta (PLN, EUR, USD, GBP).
W OCR Comarch ERP XT możesz również wgrywać kilkustronicowe dokumenty, program znajdzie w nich odpowiednie dane i wpisze do systemu!

Jak działa OCR w Comarch ERP XT?

Możliwość wysłania faktury online znacząco usprawniła prowadzenie biznesu, kolejnym technologicznym ułatwieniem jest wprowadzanie danych z faktury do programu bez konieczności przepisywania i przeklejania danych ręcznie co znacząco przyspiesza wprowadzanie faktur do systemu. Aby wprowadzić fakturę do systemu przez funkcję OCR należy wykonać cztery proste kroki:

 1. Zeskanować lub zrobić zdjęcie fakturze
 2. Załadować plik z fakturą do usługi Comarch OCR, która przetwarza fakturę i zwraca dane merytoryczne do systemu ERP
 3. Sprawdzić poprawności odczytanych danych
 4. Zatwierdzić dokument w systemie ERP.

Mechanizm OCR jest oparty na sztucznej inteligencji, dzięki niej program rozpoznaje i rozumie tekst. Do programu możesz dodać obraz w formacie PDF, JPG, JPEG, TIFF, PNG. Program zmieni obraz na tekst i odczyta z niego dane, a także przypisze je do odpowiednich kategorii. Tak przygotowana przez OCR faktura zostaje wprowadzona do systemu Comarch ERP XT i kolejno może być zweryfikowana, zaksięgowana i zarchiwizowana przez użytkownika.

KONTAKT
Wojciech Dobrowolski
eMail: wojtek@jwj.com.pl
Tel.: +48 606 813 057

Wypróbuj program COMARCH ERP Oprima na 30 dni za darmo

Wypróbuj program COMARCH ERP XT
na 30 dni za darmo

Back to top