– Certyfikaty kwalifikowane

Dowiedz się więcej

Podpis kwalifikowany

Pieczęć kwalifikowana

Znacznik czasu

Jesteśmy autoryzowanym punktem sprzedaży produktów firmy Eurocert.

Nasz przedstawiciel po wcześniejszym umówieniu się, jest w stanie podjechać i zawrzeć z Państwem umowę na nowy certyfikat kwalifikowany. Zestaw otrzymują Państwo w momencie zawarcia umowy.

Wszystko załatwiamy od ręki w 15 minut!

Podpis kwalifikowany to nic innego jak podpis odręczny jednak składany w formie elektronicznej.
Poświadczeniem takiego podpisu jest certyfikat umieszczony na karcie w czytniku, potwierdzający tożsamość osoby składającej.

Certyfikatem kwalifikowanym można podpisać dowolny dokument.

Przewagą podpisu kwalifikowanego nad profilem zaufanym jest to, że oprócz możliwości załatwiania spraw urzędowych możemy również zawierać umowy na odległość oraz brać udział w przetargach.

Posiadając podpis kwalifikowany możemy:

  • podpisywać i składać deklaracje w systemach Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), w systemie Płatnik, składać deklaracje podatkowe w Urzędzie Skarbowym
  • podpisywać i składać sprawozdania finansowe do KRS, wysyłać pliki JPK bezpośrednio z programów sprzedażowo-księgowch
  • podpisywać oferty przetargowe, zdalnie zawierać umowy cywilno-prawne
  • podpisywać operaty geodezyjne
  • urzędy i powiaty mogą składać elektroniczne tytuły wykonawcze, wydawać zaświadczenia i dokumenty na życzenie, udostępniać zasoby geodezyjne

Podpis kwalifikowany

Podpis dzięki wykorzystaniu kwalifikowanego certyfikatu posiada moc prawną podpisu własnoręcznego w obrocie dokumentów cyfrowych na terenie całej Unii Europejskiej. Podpis jest wydawany dla osoby fizycznej na bezpiecznym urządzeniu, składającym się  z czytnika i karty.

Pieczęć kwalifikowana

Pieczęć elektroniczna jest przeznaczona do opatrywania dokumentów przez osoby prawne: spółki, organizacje i instytucje publiczne. Usługa zaufania gwarantuje bezpieczeństwo, autentyczność i integralność dokumentów cyfrowych w relacjach B2C, B2B i B2G.

Znacznik
czasu

Usługa kwalifikowanych znaczników czasu umożliwia znakowanie dokumentów datą i godziną pobieraną z niezależnego, bezpiecznego źródła, jakim jest Centrum Certyfikacji EuroCert. Umożliwia precyzyjne potwierdzenie czasu, w jakim został złożony podpis elektroniczny oraz określenie, czy dany dokument istniał w określonym czasie i nie został zmodyfikowany.

KONTAKT
Rafał Olejnik
eMail: rafalo@jwj.com.pl
Tel.: +48 882 608 279

Back to top